
Descriere
Indicatii:
Bioflu Plus se utilizeaza pentru:
Tratamentul simptomatic al congestiei nazale, tusei neproductive şi febrei asociate bolilor tractului respirator (de exemplu, sinuzite, rinite, faringite, bronşite).
Tratament simptomatic în răceală şi gripă.
Contraindicatii:
Nu utilizaţi Bioflu Plus:
-dacă sunteţi alergic (hipersensibil) la paracetamol, clorhidrat de pseudoefedrină, bromhidrat de dextrometorfan, maleat de clorfenamină sau alte antihistaminice sau la oricare dintre celelalte componente ale Bioflu Plus.
Mod de administrare:
Utilizaţi întotdeauna acest medicament exact aşa cum este descris în acest prospect sau așa cum v-a spus medicul dumneavoastră sau farmacistul. Discutaţi cu medicul dumneavoastră sau cu farmacistul dacă nu sunteţi sigur.
Adulţi şi adolescenţi: doza uzuală este de o capsulă moale Bioflu Plus seara, înainte de culcare. Se recomandă utilizarea în asociere cu Bioflu Plus, capsule moi, acesta din urmă fiind administrat pentru ameliorarea simptomatologiei diurne. Durata tratamentului trebuie să fie scurtă (maxim 5 zile). Nu se administrează copiilor cu vârstă mai mică de 12 ani.
Dacă sunt utilizate în același timp și alte medicamente care conțin paracetamol, asigurați-vă că nu veți depăși doza zilnică maximă de paracetamol recomandată.
Dacă aveţi orice întrebări suplimentare cu privire la acestmedicament, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului.
Compozitie:
- Substanţele active sunt paracetamol, clorhidrat de pseudoefedrină, bromhidrat de dextrometorfan sub formă debromhidrat de dextrometorfan anhidru şi maleat de clorfenamină. O capsulă moale conţine paracetamol 250,00 mg, clorhidrat de pseudoefedrină 30,00 mg, bromhidrat de dextrometorfan 10,51 mg corespunzător labromhidrat de dextrometorfan anhidru 10,00 mg şi maleat de clorfenamină 2,00 mg.
- Celelalte componente sunt: conţinutul capsulei-povidonă K 25, propilenglicol, apă purificată, polietilenglicol 400 şi capsula-gelatină, glicerol, sorbitol lichid parţial deshidratat, p-hidroxibenzoat de metil, albastru brevetat V (E 131), apă purificată.
Prezentare:
16 capsule moi
Livrăm gratuit în maxim 24 ore!
În Chișinău
Gratuit sau 45 MDL pentru comenzi mai mici de 349 MDL
În restul Moldovei
Gratuit sau 50 MDL pentru comenzi mai mici de 649 MDL
În orice farmacie
Gratuit pentru orice comandă, indiferent de sumă

Comandă cu un click
Oferă datele tale de contact, iar un operator te va contacta pentru a prelua detaliile comenzii și pentru a-ți oferi consultanță, dacă este nevoie.
Disponibil în următoarele locații Disponibilitate
161 farmaciiLuni - Duminica, 08:00 - 20:00
Marți - Duminică, 07:30 - 16:00
Luni, 08:00-14:00
Luni - Vineri, 08:00 - 18:00
Sâmbătă, 08:00 - 13:00
Luni - Vineri, 08:00 - 19:00
Sâmbătă - Duminica, 08:00 - 16:00
Produse similare












Ce spun clienții
Lasă recenzia ta
Împărtășiți-vă experiența cu acest produs













